KONST / Litografier / Grafiskt blad 16285143
nr 1628 5143
Aleksander Ristmägi
(1902-1972), Sverige
Grafiskt blad, (efter), ej signerad. Bildmått: 30x42 cm, yttermått inklusive ram: 46x58 cm
Aleksander Ristmägi, estländsk-svensk målare och tecknare född 1902, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:11:20
14/6 10:39:40
Aleksander Ristmägi
Läs mer om Aleksander Ristmägi